פאני גילת כהן (ענייני משפחה קרית גת): כאשר הבעל בפשיטת רגל אשתו צריכה לפנות לביהמ"ש המחוזי להצהרת בעלויות, ולא תקבל פס"ד הצהרתי שאינה שותפה לחובות המשק – תמ"ש 24112-08-13

קישור מקוצר לכתבה: http://wp.me/p4qMXR-1fk

השופטת פאני גילת כהן מבית המשפט למשפחה בקרית גת נתבקשה ע"י אישה לקבוע שכל החובות כ- $800,000 שהגבר צבר שייכים לגבר, שהאישה לא הייתה חלק מהחובות, וכל זאת כאשר הגבר בפשיטת רגל שמתנהלת במחוזי. השופטת פאני גילת אמרה לאישה זו להתכבד ולפנות לבית המשפט המחוזי בתיק של פשיטת הרגל, כי זה מה שהחוק אומר. האישה קיוותה שפאני גילת תרחם עליה, ותמצא איזה פירצה מתוחכמת בחוק, ותכריז עליה כמי שאיננה שותפה לחובות בעלה. פאני גילת לא הסכימה לשתף פעולה עם התעלול.

מדובר בבני זוג נשואים מזה כ- 39 שנה, ומחזיקים במשק במושב עליו בנוי בית מגורים צמוד קרקע הכולל שתי יחידות מגורים נוספות, דירת מגורים נוספת, סככה ושני בתי עץ. האישה טוענת כי היא זכאית לפסק דין הצהרתי שהיא לא שותפה לחובות הבעל, ועל כן אין הנושה הנתבעת 2 זכאית לפרעם ממחצית הזכויות במשק השייכות לה. כפועל יוצא מכך, ביקשה כי בית המשפט יורה כי כל עסקה ו/או פעולה משפטית, לרבות עיקולים המוטלים על זכויות הנתבע במשק, לא יחולו על זכויות התובעים בחלקי המשק  השונים.

הנתבעת 2 היא חברה העוסקת בחקלאות שהחזיקה סחורות (מספוא) באפסנה במושב, ולא ברור מה קרה עם הסחורה, אבל הגבר נתבע והחברה זכתה בפסק דין של כ- $800,000 לטובתה. לא ברור למה החברה לא תבעה גם את האישה, שכן המשק הוא משותף לבעל ולאישה. האישה החליטה לנצל מחדל זה ולטעון שהיא לא שותפה לחוב. לא נאמר לנו למה האישה הזו טוענת שהיא לא שופתה לחוב, אבל על פניו אם מדובר בסחורה שאופסנה במשק, והיא גרה במשק עם בעלה 39 שנים, היא לא יכולה לטעון שהיא לא ידעה על המיספוא שהלך לאיבוד, או שאלה חובות שלא ידועים לה כמו הימורים או עיסוקים סודיים, שכן העסקה התרחשה על האדמה שבה היא טוענת לזכויות של 50%.

יכול מאוד להיות שגם הבעל רצה כאן שהתביעה של אשתו לשעבר תצליח, כי זה משרת את מטרתו שלא לשלם לחברת המיספוא, הנושה. במשק גרים גם הילדים שלו, ואין לו ענין שיפנו אותם. בכל אופן, פאני גילת לא נפלה בפח, ושלחה את התובעת לבית המשפט המחוזי. הענין הוא שהחוק פה כל כך ברור שאין סיבה למרוח את פסק הדין על גבי כל כך הרבה עמודים.

חבל שלא מעבירים את פאני גילת לפ"ת, ומעבירים את אליה נוס לקריית גת.

0001

0002 0003 0004 0005 0006 0007 0008 0009 0010 0011

כתיבת תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s